UAB Panevėžio medicinos centre dirba aukštos kvalifikacijos bei didelę darbo patirtį turinčių gydytojų akušerių-ginekologų kolektyvas. Tai:

  • - gydytoja Birutė Paškevičienė
  • - gydytoja Žanna Antanavičienė

Konsultacijos metu gydytojai įvertina turimus medicininius tyrimus, paskiria gydymo planą, išrašo vaistus (jei priklauso-kompensuojamus vaistus), esant reikalui-nedarbingumo pažymėjimus.

Atliekama:

  • Ankstyvoji makšties, gimdos kaklelio, gimdos, kiaušidžių vėžio diagnostika.
  • Gimdos gėrybinių navikų(miomos), endometriozės diagnostika ir gydymas.
  • Lytiškai plintančių ligų diagnostika ir gydymas.
  • Infekcinių-uždegiminių ligų diagnostika ir gydymas.
  • Klimakterinių sutrikimų gydymas, pakaitinė hormonų terapija.
  • Kontracepcijos parinkimas, intrauterinės spiralės įdėjimas, kontraceptinio implanto „Nexplanon“ įvedimas.
  • Kolposkopija -makšties gleivinės ir gimdos kaklelio makštinės dalies apžiūra specialiu optiniu prietaisu-kolposkopu. Kolposkopas didina vaizdą 8-50 kartų ir padeda diferencijuoti patologinius pakitimus, anksti diagnozuoti ikinavikinius (gimdos kaklelio)procesus ir vėžį. Kolposkopija būtina ginekologinio tyrimo sudedamoji dalis. Atliekama sveikoms moterims per profilaktinį tikrinimą.
  • Atliekamos echoskopijos vidiniu davikliu.    
  • Ypatingai tikslūs lytiniu keliu plintančių sukėlėjų laboratoriniai tyrimai PRG (tiesioginio nustatymo) metodu, atliekami skiepijimai nuo ŽPV .
  • I ir II nėštumo trimestro vaisiaus UG patikra (I trimestro 11 sav. + 0 d. – 13 sav. + 6 d. ir 18-20 savaitės nėštumo).
  • Teikiamos nėštumo priežiūros paslaugos.
  • Kabinete atliekamos mikroadsorbcijos :mažų nėštumų nutraukimas (pasirinktinai – medikamentinė arba chirurginė taktika).  
  • Ankstyvoji gimdos kaklelio susirgimų  diagnostika ir gydymas.

      

Pagal sergamumą ir mirštamumą nuo gimdos kaklelio vėžio Lietuva yra 2-oje vietoje Europoje po Rumunijos. Gimdos kaklelio vėžys – viena iš onkologinių ligų, kurios pagrindinė atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV) (99,7 % atvejų).

Ankstyvai gimdos kaklelio vėžio diagnostikai atlikti siūlome pačius pažangiausius testus ir priemones, kuriomis galima užkirsti kelią šiai onkologinei ligai. Kadangi klinikinė profilaktika rodo, kad pagal prevencinę programą atliekamo citologinio  PAP tyrimo ne visada pakanka : kas trečias gimdos kaklelio vėžio atvejis nustatomas moteriai, kuriai buvo atliktas programinis tyrimas ir rezultatas buvo neigiamas (ląstelės normalios, be pakitimų).  Gimdos kaklelio onkocitologinį tepinėlį imame į skystą terpę, tyrimas atliekamas Valstybiniame patologijos centre. Iš to paties mėginio, jei yra nenormalus onkocitologinio tyrimo atsakymas, papildomai galima atlikti žmogaus papiloma viruso aukštos rizikos (ŽPV AR) tipų nustatymą, naują imunohistocheminį CINtec PLUS tyrimą bei lytiškai plintančių infekcinių ligų sukėlėjus.

Citologinį tyrimą atliekant iš skystos terpės, nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių, iki 10 kartų sumažinant netinkamų tirti tepinėlių skaičių. CINtec PLUS tyrimas pagrįstas p16 ir Ki-67 onkožymenų nustatymu ląstelėje ir patvirtina ląstelės onkogeninę transformaciją, sukeltą ŽPV (žmogaus papiloma viruso). Jei šis tyrimas neigiamas, tai skubi biopsija iš gimdos kaklelio nėra būtina, dėl to išvengiama ne tik pacienčių nerimo, bet ir invazinių procedūrų.

Žmogaus papiloma virusas (ŽPV) yra labai plačiai paplitęs ir dažniausiai perduodamas lytiniu būdu. 80% moterų visame pasaulyje turi ŽPV. Yra įrodytas ryšys tarp ŽPV infekcijos ir gimdos kaklelio vėžio: 70 % moterų, sergančių gimdos kaklelio vėžiu, yra ŽPV infekuotos. Pagal geros praktikos pasaulines rekomendacijas, vyresnes nei 30 metų moteris reikia tirti ir dėl ŽPV infekcijos, t.y.  atlikti dvigubą testavimą (kotestingą): onkocitologinį PAP tyrimą ir ŽPV tyrimą.

ŽPV infekcija nereiškia, kad Jūs sergate gimdos kaklelio vėžiu – tai reiškia, kad Jums yra didesnė rizika, todėl reikia imtis prevencinių veiksmų. Apsisaugoti nuo ŽPV infekcijos ir tuo būdu sumažinti riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu galima pasiskiepijus nuo ŽPV infekcijos. Skiepas rekomenduojamas 13-25 jaunoms mergaitėms ir moterims.

Birutė Paškevičienė

Gydytoja

Žanna Antanavičienė

Gydytoja